Dlaczego warto studiować filozofię na UPJPII?

Wiele uczelni w Polsce oferuje studia filozoficzne, jednak nasza oferta jest unikatowa. Naszymi atutami, obok wysokiego poziomu nauczania są: legendarna atmosfera studiowania na UPJPII, możliwość wejścia w relację mistrz-uczeń i wszechstronnego rozwoju.

*Wydział Filozoficzny UPJPII należy do najlepszych ośrodków tego typu w Polsce (kategoria A).

*Nasz Wydział jest osadzony w filozoficznej tradycji inspirowanej chrześcijaństwem.

*Badamy i rozwijamy myśl filozoficzną m. in. Karola Wojtyły, Józefa Tischnera, Józefa Życińskiego, Michała Hellera, Andrzeja Kłoczowskiego i Karola Tarnowskiego – filozofów związanych z naszym Wydziałem.

*Studenci mają szansą spotkać wielu wybitnych naukowców, organizujemy wykłady wiodących zagranicznych filozofów, liczne konferencje i inne wydarzenia o charakterze naukowym oraz popularno-naukowym.

*Zróżnicowanie tematyki badawczej, jaka podejmowana jest na Wydziale Filozoficznym UPJPII, umożliwia każdemu rozwijanie indywidualnych zainteresowań.

*Prowadzimy unikatowe badania nad rolą i miejscem religii we współczesnym świecie, relacjami nauka-wiara, filozofia-wiara, filozofia-nauka.

*Wydział Filozoficzny UPJPII oferuje co semestr wiele autorskich wykładów monograficznych (do wyboru). Rozbudowany program zajęć umożliwia poznanie różnorodnych kierunków filozoficznych i rozwój pasji. Na studiach magisterskich oferujemy pięć interesujących specjalności.

*Większość zajęć odbywa się w grupach od 5 do 15 osób, co ułatwia nabywanie umiejętności filozoficznych, pozwala na swobodną wymianę myśli i efektywną pracę.

*Wprowadzamy nowoczesne formy nauczania, wiele zajęć odbywa się w języku angielskim lub za pomocą platformy internetowej (e-learning).

*Relacja mistrz-uczeń – indywidualne podejście do każdego studenta umożliwia rozwijanie pasji i zainteresowań. Dostępność wysokokwalifikowanych uczonych na naszym Wydziale jest najwyższa spośród Wydziałów Filozoficznych w Polsce (Ranking Perspektyw 2016). Nasza uczelnia dwukrotnie już była ogłaszana „Kuźnią Kadr”.

*Nasi studenci mogą zamieszkać w akademiku

*Każdy student jest dla nas niepowtarzalną, wyjątkową osobą, nie tylko numerem w indeksie.

*Bogata oferta stypendiów dla wyróżniających się studentów i doktorantów.

*Wszystkie zajęcia odbywają się „w sercu Krakowa”. Doskonały dojazd z każdego miejsca w Krakowie, niepowtarzalna atmosfera Starego Miasta, niewielka odległość od miejsc, gdzie można przyjemnie spędzić czas: instytucji kultury, rozrywkowych i lokali gastronomicznych – to tylko niektóre atuty tej lokalizacji.

*Oferujemy możliwość realizowania części studiów za granicą w ramach różnych programów międzynarodowej wymiany studentów.

*Naszym atutem jest nowoczesna, dobrze wyposażona biblioteka z licznymi stanowiskami do samodzielnej pracy.

*Nasi studenci mogą współpracować z najlepszymi czasopismami filozoficznymi w Polsce, „Logos i Ethos”, „Zagadnienia Filozoficzne w Nauce” a także publikować w czasopismach tworzonych przez studentów i doktorantów: „Semina Scientiarum”, „Racjonalia”, „PATOS”.

*Aktywnie działa Koło Naukowe Studentów Filozofii. W ramach koła studenci obradują w kilku sekcjach tematycznych. Działalność w kole naukowym to ciekawe dyskusje, szansa na poznanie nowych, ciekawych ludzi, obozy naukowe w atrakcyjnych turystycznie miejscach, naukowe konferencje studenckie i sposobność na udoskonalenie swojego warsztatu filozoficznego. Koło Naukowe Studentów Filozofii było nagradzane w ogólnopolskich konkursach.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2017