Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A

IX konferencja z cyklu "Etyka i życie publiczne” 25-26 X 2016

Katedra Etyki wraz z Katedrą Filozofii Społecznej i Polityki Wydziału Filozoficznego zapraszają do udziału w IX konferencji naukowej z cyklu: „Etyka i życie publiczne”. Tematem przewodnim będzie „Uczciwość i rzetelność w życiu publicznym”. Konferencja odbędzie się w dniach 25 – 26 października przy ul. Bernardyńskiej 3 w Krakowie.

Konferencje z cyklu „Etyka i życie publiczne” corocznie podejmują zagadnienia dotyczące ważnych i aktualnych problemów etycznych oraz ich obecności w życiu publicznym. W przypadku poprzednich spotkań naukowych  tematami wiodącymi były: wolność i władza, kłamstwo, autentyczność, równość, chciwość, zaufanie, nienawiść, wrażliwość i obojętność. W roku 2016 rozpatrywany będzie problem uczciwości i rzetelności w życiu publicznym.

Uczciwość i rzetelność poddane zostaną filozoficznej analizie, rozważane będą ich przejawy w różnych sferach życia publicznego: w ekonomii, mediach, medycynie, nauce, polityce,  naszych relacjach z ludźmi i światem. Podczas konferencji jej uczestnicy dokonają próby zdefiniowania pojęć: uczciwość  i rzetelność.

Organizatorzy zapraszają do wygłaszania referatów oraz do dyskusji.

Zgłoszenia uczestnictwa należy nadsyłać do 2 października.

Szczegóły:

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2019