Sesja naukowa "Marian Smoluchowski. Fizyk wobec wyzwań filozoficznych" 19 VI 2017

W dniu 19 czerwca 2017 r. w budynku Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie odbędzie się sesja naukowa z okazji 100. rocznicy śmierci wybitnego polskiego fizyka i filozofa przyrody - Mariana Smoluchowskiego (1872-1917).

Rocznica ta jest doskonałą okazją aby przyjrzeć się z perspektywy czasu dorobkowi tego uczonego i jego roli w kształtowaniu się krakowskiej filozofii przyrody. Sesji towarzyszyć będzie prezentacja specjalnego numeru czasopisma "Zagadnienia Filozoficzne w Nauce" poświęconego Smoluchowskiemu (zawiera m.in. niepublikowane wcześniej rękopisy uczonego). Współorganizatorem sesji jest Katedra Filozofii Przyrody Wydziału Filozoficznego UPJPII.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wszelkie prawa zastrzeżone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 2017