VI Interdyscyplinarne Warsztaty Filozoficzne dla Młodzieży

Wielkie pytania filozofii

W drugim semestrze roku akademickiego 2018/2019 Wydział Filozoficzny UPJPII po raz szósty organizuje interdyscyplinarne warsztaty naukowe dla młodzieży szkół średnich. Warsztaty posłużą wzbogaceniu wiedzy i poszerzeniu horyzontów uczestników. Przede wszystkim jednak będą one okazją do zapoznania się ze środowiskiem akademickim. Celem warsztatów jest uświadomienie, że znajomość filozofii często stanowi atut w poszukiwaniu pracy oraz ułatwia efektywne działanie w zakresie wielu dziedzin życia społecznego, politycznego, ekonomicznego i kulturalnego.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji sa "Wielkie pytania filozofii" - uczestnicy będą mogli poznać wybrane pytania, z którymi mierzyły się najwybitnijesze umysły oraz rozwiązania, jakie propnowano. Warsztaty będą okazją do poszukiwania własnych odpowiedzi ale też rozwijania w sobie sztuki zadawania pytań.

Jak co roku, warsztatom towarzyszy konkurs z nagrodami: indeksy i stypendia na pierwszym roku studiów, nagrody książkowe i rzeczowe oraz nagroda dla najlepszej szkoły.

Udział jest bezpłatny, a ponieważ warsztaty są prowadzone w interncie, mogą wziąć w nich udział chętni ze wszystkich szkół średnich w Polsce.

Więcej informacji znaleźć można na stronie warsztatów