Studiuj Filozofię – rekrutacja 2019

Jeśli chcesz w tym roku zacząć filozoficzną przygodę, jesteśmy wydziałem, którego szukasz. Aby się o tym przekonać, zapoznaj się dokładnie z tą stroną, szczególnie polecamy dział "kandydaci". Zachęcamy również do kontaktu, odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wątpliwości. Pytania w sprawach merytorycznych kieruj na adres wydziału a w sprawach dotyczących rekruactji, na adres biura rekruatcji.

Oferta Wydziału Filozoficznego UPJPII na r.a. 2019/2020

Kierunek FILOZOFIA

strona rekrutacji

I. 3-letnie studia I stopnia, kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Zapraszamy zarówno maturzystów jak i osoby studiujące inne kierunki. Przyjazny plan zajęć pozwala łączyć studiowanie filozofii z innymi kierunkami lub z pracą. Gwarantujemy solidne wykształcenie filozoficzne i rozwój kluczowych umiejętności: analitycznego myślenia, krytycznego myślenia, rzetelnej argumentacji oraz wyjątkową atmosferę studiowania na UPJPII. Dokładny opis studiów tutaj.

II. 2 letnie studia II stopnia, które wieńczy uzyskanie tytułu magistra. Warunkiem rekrutacji jest posiadanie tytułu magistra lub licencjata, uzyskanego na dowolnym kierunku. Oferujemy 6 specjalności, które pozwalają na indywidualny rozwój, w zgodzie z filozoficznymi zainteresowaniami.

Oto one:

1) Coaching i doradztwo filozoficzne

2) Etyka stosowana

3) Filozofia a Chrześcijaństwo

4) Filozofia systematyczna

5) Filozofia w nauce

6) Philosophy in English

Oferujemy również specjalny program „Filozofiapo30” - szereg ułatwień dla osób zapracowanych. Pomagamy osobom wybierającym studia drugiego stopnia jako drugi kierunek. Gwarantujemy ciekawe studia oraz rozwój kluczowych umiejętności: analitycznego myślenia, krytycznego myślenia, rzetelnej argumentacji oraz wyjątkową atmosferę studiowania na UPJPII. Dokładny opis studiów oraz poszczególnych specjalności znajdziesz tutaj.

III. 4-letnia studia trzeciego stopnia kończą się uzyskaniem tytułu doktora. Będą one dostępne w ramach szkoły doktorskiej UPJPII.

IV. Ponadto oferujemy studia podyplomowe z filozofii, są to studia odpłatne, realizowane w trybie zaocznym:

* Filozofia i etyka – studia podyplomowe poszerzające wiedzę z zakresu filozofii i etyki. Dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne studia te mogą być przepustką do nauczania tych przedmiotów w szkole. Studia trwają 3 semestry, wszystkie zjazdy w soboty.

* Filozofia w biznesie – studia podyplomowe będące praktyczną aplikacją filozofii do życia gospodarczego. Z jednej strony podnoszą jakość myślenia, z drugiej zwiększają wrażliwość. Trzy semestry a w każdym z nich 6 intensywnych sobót.

strona rekrutacji

Zapraszamy!

Zdjęcie przedstawia Budynek UPJPII przy u. Kanoniczej 9. Na pierwszym piętrze, z balkonem, mieści się dziekanat Wydziału Filozoficznego UPJPII. Fot. Justyna Kosoń